Menu Zavřeno

Ošetřovné – aktualizace 21. 3. 2020

Vážení zákonní zástupci žáků,

protože dostávám stále více dotazů k ošetřovnému, uvádím zde informace a odkazy na důležité stránky.

 

Vystavení a předání formuláře „Žádost o ošetřovné“

Formulář Vám na žádost mohu poslat emailem, tak abychom minimalizovali osobní kontakty. Takto poslaný formulář „Žádost o ošetřovné“ je nutné vytisknout a vyplnit část B ve formuláři. Vyplněný a podepsaný formulář je možné naskenovat nebo vyfotit a zaslat svému zaměstnavateli.

Pokud doma nemáte tiskárnu, stále je možné si formulář vyzvednout osobně ve škole (vždy po předchozí domluvě emailem – lucie.mausova@zsmladecko.cz nebo telefonicky 721 636 038). Riziko přenosu nákazy je minimální – ve škole dodržujeme všechna doporučení a zásady hygieny (roušky, rukavice, dezinfekce prostor) a předání formuláře je možné provést bez osobního kontaktu.

 

Aktuální informace

V přiloženém dokumentu (Tisková zpráva MPSV) se dočtete aktuální informace o ošetřovném. Navrhované změny uvedené v dokumentu musí ještě schválit Parlament. Toto schválení je avizováno na úterý 24. 3. 2020. Prosím, sledujte stránky Ministerstva práce a sociálních věcí popř. média.

Tisková zpráva MPSV

 

Nejdůležitější změny:

  1. ošetřovné se bude vztahovat na péči o děti mladší 13 let
  2. ošetřovné se bude poskytovat po celou dobu, kdy budou uzavřené školy z důvodu mimořádných opatření
  3. po schválení bude ošetřovné vypláceno i zpětně

 

Další informace v přiložené tiskové zprávě nebo na následujících odkazech:

Informace ke koronaviru a časté dotazy

Tiskové zprávy Ministerstva práce a sociálních věcí

Článek z www.novinky.cz – kdy dostanou lidé a firmy slíbené peníze

 

V případě dotazu se na mě neváhejte obrátit.

lucie.mausova@zsmladecko.cz

721 636 038

 

Mgr. Lucie Mausová

ředitelka školy