Nové informace

Změna výuky na prvním stupni

Bohužel z důvodu stále se nelepšící situace zůstává škola nadále zavřená i pro žáky prvního stupně. Proto na prvním stupni dojde v následujících dnech (nebo již došlo) ke změnám v distanční výuce. Nyní bude online výuka zavedena ve všech třídách.

S online výukou je spojena aplikace Google Učebna (Classroom) a samotný videohovor probíhá prostřednictvím Google Meet.

Do Google Učebny se všichni žáci přihlásí přes školní email, který jim pro tyto účely byl zřízen. U nejmladších žáků je při přihlášení do emailu a následně do učebny či k online výuce nezbytná pomoc rodičů či starších sourozenců.

Pro informace o školních emailech a jak se na ně připojit, prosím, kontaktujte třídní učitelku.

V průběhu příštího týdne zveřejníme aktualizované rozvrhy hodin s vyznačením online hodin.

Výpůjčky techniky potřebné pro distanční vzdělávání

Uvědomujeme si, že se zavedením online výuky vzroste zájem o výpůjčku potřebné techniky. Bohužel v současné době škola nemá k dispozici volnou mobilní ICT techniku.

Dodavatel avizuje dodání notebooků v druhé polovině listopadu a iPady (tablety) by mohly být připraveny na online výuku v průběhu příštího týdne (9. – 13. 11.).

Škola nyní může pouze nabídnout na výpůjčku stolní počítače s monitorem, klávesnicí a myší. Tuto možnost ale mohou využít pouze ti, kteří mají doma možnost připojit počítač k internetu pomocí internetového kabelu nebo mají k dispozici síťovou kartu do USB (wifi usb adapter) a počítač díky síťové kartě připojit na signál wifi.

Dále díky firmě T-Mobile máte možnost získat SIM kartu s neomezenými daty na 3 měsíce zdarma. Zájemcům poskytneme kódy pro uplatnění slevy 100% a návod, jak si u T-Mobile SIM kartu objednat.

Zájemci o výpůjčku výpočetní techniky či o SIM kartu mě mohou kontaktovat emailem (lucie.mausova@zsmladecko.cz) nebo telefonicky (721 636 038).

Čtvrtletní hodnocení

V listopadu bývá při běžném provozu školy samozřejmostí informování rodičů o prospěchu žáků. O tyto informace nepřijdete – budou (byly) Vám poskytnuty třídní učitelkou.

Stravování

Všichni žáci byli při zavření školy hromadně odhlášeni z obědů.  V případě, že máte zájem, aby se Vaše dítě během distanční výuky stravovalo, prosím přihlaste ho individuálně na www.strava.cz, případně přes mobilní aplikaci Strava. Žák má během distančního způsobu vzdělávání nárok na dotovaný oběd. Žák si může oběd vyzvednout do vlastního jídlonosiče pouze v jídelně ve Stěbořicích ve stanoveném čase od 10:15 do 10:45 hod. (Vstup přes hlavní vchod školy) Žákovi (zákonnému zástupci), který oběd vyzvedává, nesmí být udělena izolace ani karanténa.

V případě dotazů volejte přímo do jídelny ve Stěbořicích (553 661 029).

Ošetřovné

Informace o ošetřovném najdete na stránkách ČSSZ.

Přímý odkaz na stránku (otevře se nová záložka)

Na závěr Vám rodičům děkuji za trpělivost a pochopení v této nelehké době a především za Váš čas strávený s dětmi při pomoci s distanční výukou. Velice si toho vážíme.

V případě dotazů neváhejte kontaktovat třídní učitelky popř. vedení školy.

Přeji všem krásné dny a pevné zdraví

Mgr. Lucie Mausová, ředitelka školy