Základní údaje o škole

Zástupce zřizovatele: Ing. Kateřina Mazurová

Zástupce pedagogických pracovníků: Hana Pavlíčková

Charakteristika školy

V současné době působí na škole 14 pedagogických pracovníků a 3 provozní (nepedagogičtí) pracovníci.

Vyučuje se podle ŠVP Komplexní pohled na svět. V rámci vlastní profilace se ve škole zaměřujeme především na vyučování přírodovědných předmětů.

Školu navštěvuje 102 žáků z obcí spravovaných 7 obecními úřady Mladecko, Jakartovice (Deštné, Bohdanovice, Hořejší Kunčice), Hlavnice, Bratříkovice, Litultovice, Lhotka u Litultovic (Životské Hory), Vítkov.

Škola má 8 tříd (třetí ročník s pátým ročníkem jsou vyučovány malotřídně ve spojených třídách) a dvě oddělení školní družiny po 30 žácích.

Škola pořádá řadu akcí pro žáky i veřejnost, např.: výstavky s akademiemi, sportovní akce, divadelní a filmová představení, návštěvy muzeí, planetária a v neposlední řadě i dny otevřených dveří. Žáci naší školy se pravidelně účastní různých soutěží sportovních, uměleckých nebo vědomostních. Jsou to např.: atletický čtyřboj, turnaje v kopané, pálkované (opakovaně 1. místo v okrese), vybíjené, výtvarné a literární soutěže, přírodovědné, zahrádkářské a lesnické soutěže, Zlatý list a olympiády odborných předmětů.

Při škole, i při školní družině funguje velké množství zájmových kroužků, ze kterých si děti mohou vybrat a navštěvovat je. Namátkou např.: sportovní, dramatický kroužek, kroužek dovedných rukou, angličtina pro první třídu, angličtina pro druhou třídu, anglická konverzace, střelecký a počítačový kroužek.

• Součásti školy

1. 1. stupeň, 2. stupeň – kapacita 240 žáků IZO 102 432 406
  2. Školní družina – kapacita 75 dětí IZO 120 003 350
  3. Školní výdejna stravy – kapacita 140 jídel IZO 120 003 368

• Specifikum školy

Zvláštností této školy je, že se nachází v malé obci okrajové části bývalého okresu. Většina žáků do školy dojíždí. Za daných podmínek bylo nezbytností sestavit časový plán a školní rozvrh tak, aby byl žákům hlavně v zimním období umožněn bezpečný a včasný návrat do jejich domovů. Začátek a konec školního vyučování je navázán na dopravní obslužnost. Začátek vyučování je v 7.40 hodin, šestá hodina končí v 13.05 hodin a osmá hodina končí ve 14.50 hodin.

Toto časové uspořádání umožňuje rozvíjet práci v zájmových kroužcích a školní družině v plném rozsahu. Žáci jsou také v odpoledních hodinách svými učiteli připravováni na olympiády a soutěže, probíhá náprava poruch učení s dyslektickými asistenty. Na škole působí 2 asistentky pedagoga.

• Vybavení školy

Škola má jídelnu, do které se obědy dováží z jídelny u MŠ Stěbořice.

V areálu školy je školní hřiště a školní pozemek. V hlavní budově jsou kromě standardních tříd odborné učebny chemie/fyziky, jazyků, počítačů s připojením na internet, dále suterénní dílna, žákovská knihovna s čítárnou, přírodovědná učebna s interaktivní tabulí, tělocvična a venkovní environmentální učebna.