Menu Zavřeno

Třídní výlet 4. třída

Náš třídní výlet jsme zahájili na fotbalovém hřišti v Jakartovicích ve středu 23. 6. v odpoledních hodinách. Děti si užívaly na víceúčelovém hřišti a pomalu jsme se připravovali na pochod vzhůru k lomům na obecní chatu v Jakartovicích. Počasí nám přálo a cestu jsme zvládli v rekordním čase pod jednu hodinu i se zastávkou na občerstvení u rodičů. 

Po příchodu jsme všichni únavou a nadšením padli na zem a chvíli jsme jen oddechovali. Potom následoval boj o místo na pokojích, vše dobře dopadlo a každý si našel své místo, kam by mohl složit hlavu. Venku probíhaly různé hry, především naše oblíbená vybíjená. Někdo stavěl domečky pro zvířátka, jiní malovali na kamínky, každý dělal, co má rád. 

K večeru jsme rozdělali oheň a břicha naplnili špekáčky, grilovanými hermelíny, opečenými rohlíky a samozřejmě nesměly chybět pečené ,,maršmelouny“. Po setmění jsme si udělali menší pyžamovou party. Nakonec nesměla chybět večerní hygiena a šup spát. 

Druhý den ráno byl budíček v 7 hodin. Děti vzorně ještě před snídaní uklidily celou chatu. Poté jsme si dali výbornou snídani v podobě nejrůznějších pečených dobrot od maminek a tatínků. Po snídani jsme se rozloučili s chatou a vydali se na pochod směr škola. Někteří odpadli v průběhu cesty a rozloučili se s námi u svých domovům, ale my ostatní jsme pokračovali dále i v tom šíleném horku. 

Výlet jsme si výborně užili a všichni jsme se shodli, že jsme na této chatě určitě nebyli naposledy. 

 

Tak zase někdy příště. ☺ 

 

PS: Děkujeme všem za pomoc při organizaci, panu školníkovi za rychlý odvoz věcí do školy, maminkám a tatínkům za výborné buchty k snídani a obci Jakartovice za zapůjčení chaty.

 

Fotografie budou na webu. 🙂

 

Mgr. Barbora Kleinová