Menu Zavřeno

Polytechnika na škole – projekt MAP Opavsko II

V naší škole proběhla dne 25. 6. 2021 aktivita s názvem Polytechnika na školách pod vedením pana Helise. Aktivita byla realizována v rámci projektu MAP Opavsko II, jehož realizátorem je Místní akční skupina Opavsko z.s.

 

S Místní akční skupinou Opavsko dlouhodobě spolupracujeme. Tato spolupráce nyní měla za cíl podpořit polytechnické vzdělávání ve škole a proškolit pedagogické pracovníky v práci se dřevem. Práce se dřevem jako přírodním materiálem rozvíjí manuální dovednost, zručnost, kreativitu a představivost žáků. Díky tomuto projektu si žáci 1. – 5. třídy vyrobili pod vedením velmi příjemného a zkušeného lektora dekorace z dřevěných polotovarů. Seznámili se s jednotlivými druhy dřeva, pracovním nářadím a se základními postupy opracování dřeva.

Celá aktivita byla pro žáky i pedagogy velice pozitivní a zábavná, což potvrzují pořízené fotografie, které naleznete ve fotogalerii ZDE.