Menu Zavřeno

Mažoretky, gymnastika a správné držení těla

Ve čtvrtek 3. 2. 2022 se žákyně ŠD zúčastnily projektového dne na téma „Mažoretky, gymnastika a správné držení těla“.

Tohoto projektového dne se ujala paní Ing. Eva Dudová, která se věnuje mažoretkovému sportu již přes 20 let. Aktivní členkou byla 18 let a nyní je trenérkou a porotkyní na soutěžích v mažoretkovém sportu, jak v ČR, tak i v zahraničí.

Paní Dudová nejdříve děvčatům ukázala správné držení těla, jak v sedě, tak i ve stoje. Poté následovala ukázka základních prvků s hůlkou a třásněmi, které si děvčata mohla půjčit a sama si to vyzkoušet. I přes počáteční nejistotu z nového náčiní se nakonec děvčata do toho s nadšením pustila. A protože mažoretky nejsou pouze o hůlce nebo třásních, zkusily si děvčata také gymnastickou průpravu.

Nadšení z děvčat bylo znát a některé by se v budoucnu mažoretkami rády staly.

Bc. Jana Dudová