Menu Zavřeno

Soutěž GEOŠIFRA

Ve čtvrtek 13. října se dva týmy naší školy zúčastnily soutěže Geošifra, kterou pořádala SPŠ stavební Opava. Doplňkové soutěže probíhaly v areálu střední školy, týmy musely splnit úkoly na stanovištích (stavění věže, výpočet obvodu a obsahu, přetahování lanem atd.). Start a cíl hlavní soutěže byl umístěn na Ptačím vrchu, dále trasa vedla přes Sady svobody, Dvořákovy sady až na Horní náměstí. Žáci si vyzkoušeli měření speciálními přístroji, četli z mapy, orientovali se v terénu, měřili převýšení, hledali indicie atd. Soutěž prověřila znalosti zeměpisu, matematiky, ale také fyzickou zdatnost žáků, protože cílem bylo zdolat zadanou trasu s úkoly co nejrychleji.

Naši školu reprezentovaly dva týmy:

Tým Bananas ve složení Tobiáš Ihn, Matěj Mazur, David Nowický, Jan Nowický – obsadil krásné 7. místo.

Na 29. příčce se umístil tým Kapybary ve složení Jiří Brhel, Iva Jelínková, Matthias Richter a Adéla Vašůtová.

Děkuji všem za vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Vendula Ihnová