Menu Zavřeno

Soutěž Geošifra

Ve čtvrtek 12. října se dva týmy naší školy zúčastnily soutěže Geošifra, kterou pořádala SPŠ stavební Opava. Žáci plnili zajímavé úkoly v areálu školy – např. stavění věže, přetahování lanem, výpočet obvodu a obsahu. Zároveň se naučili pracovat se speciálními zaměřovacími přístroji.

Hlavní soutěž opět proběhla v parcích kolem Ptačího vrchu a v samotném centru města. Žáci se museli spolehnout nejen na své vědomosti z oboru matematiky a zeměpisu, ale také na svou fyzickou zdatnost. Cílem hlavní soutěže totiž bylo zdolat zadanou trasu s úkoly co nepřesněji a nejrychleji.

Tým Chleba15 (ve složení Samuel Hackenberg, Ivana Jelínková, Tereza Nowická a Prokop Švejda) obsadil 26. místo.

Na krásném 5. místě se umístil tým Limitovaná edice ve složení Jiří Brhel, Jan Nowický, Matthias Richter a Adéla Vašůtová.

Žáci se mezi geodety rozhodně neztratili a já jim tak děkuji za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Vendula Ihnová