Menu Zavřeno

Projekt ke Dni stromů

Projekt ke Dni stromů

Ve čtvrtek 19. října si žáci 5. ročníku připomněli formou projektové výuky, že o den později se slaví v ČR Den stromů. Datum oslavy svátku bylo stanoveno na 20. října proto, že v mnoha lokalitách ČR jde o vhodný termín pro sázení stromů a podzim je také časem, kdy jsou stromy asi nejkrásnější a hrají všemi barvami.

My jsme si nejprve připomněli historii tohoto svátku, formou videoukázek jsme se dozvěděli něco o stromech listnatých a jehličnatých, o práci v lese, o významu sázení stromů a pak už se žáci snažili tyto poznatky zužitkovat při sestavování trojic karet, kde k sobě přiřazovali strom, list, plod a při vyplňování pracovního listu. Ve dvojicích pak vyhledávali na tabletech nejstarší stromy na světě i v ČR, promítli si jejich fotografie, pátrali i po významném stromu v okolí. Nakonec si vytvořili z vybarvených listů jeden společný strom. Doufáme, že někdy vysadíme jako třída i nějaký živý strom.

Mgr. Iveta Sypěnová