Menu Zavřeno

Den hygieny rukou

V pátek 3. listopadu 2023 k nám do školy zavítaly z Opavy pracovnice Slezské nemocnice, aby si se žáky popovídaly o tom, jak je důležité umývat si ruce. Žáci si zopakovali, kdy si mají umývat ruce, jak často, proč si je mají umývat a byla jim předvedena správná technika umývání rukou, při které se ruce zbaví co největšího množství bacilů. Bylo to nejen povídání, ale žáci se pobavili i při zábavných videoukázkách, mohli si vyzkoušet speciální přístroj na zobrazování čistoty rukou, zatančili si, mohli přispět do diskuze svými zkušenostmi. Nakonec byli všichni žáci odměněni nafukovacím balónkem. V průběhu dne se vystřídaly v tomto programu všechny třídy nižšího stupně. Velkým zážitkem pak bylo to, že ke škole přijela sanitka a žáci mohli nakouknout, jak to vypadá uvnitř vozidla.  Věříme, že to, co se děti dozvěděly, budou co nejvíce používat a předají získané informace i v rodině.

Iveta Sypěnová